Vopsea Decorativa – Elite Travertino

/Finisaje decorative / Vopsea Decorativa – Elite Travertino

Vopsea Decorativa – Elite Travertino

Caracteristici tehnice:

Ambalaj: recipient de 14 kg

Granulatie disponibila: fina si medie

Randament teoretic: 1-1.5 kg/mp

Depozitare: pastrati produsul intr-un loc racoros si ferit de inghet

Uscare: la suprafata 60-90 min, in profunzime dupa 24 ore la 20°C

Greutate specifica: 1,72-1,74 kg/l

Raport de amestecare: 14 kg Travertino cu 5-6 l apa

SKU: 12898 Category:

ELITE TRAVERTINO este un invelis decorativ sub forma de pulbere constituit din hidroxid de calciu stins, rasini, pigmenti anorganici si aditivi particulari care ii confera urmatoarele caracteristici:

  • buna respirabilitate a peretelui
  • buna rezistenta la agresiuni chimice, fizice si biologice
  • buna rezistenta la raze UV
  • efect cromatic pl[cut semilucios de tip marmura antica

Elite Travertino este ideal pentru decorarea edificiilor de interes artistic, atat antice cat si moderne, deoarece poate reproduce efectul estetic al pietrei naturale, punand in evidenta vinisoarele de marmura. Se poate aplica pe tencuieli anorganice si invelisuri de natura minerala uscate si bine ancorate pe suport.

Antica Signoria este o colectie de materiale decorative care la momentul actual reprezinta ultimele tendinte de design. Finisaje moderne, efecte metalice, marmorate satinate si policromate, toate acestea creeaza efecte extraordinare atat pentru decorarea ambientelor clasice cat si moderne.

Dan Balcacean

Reprezentant tehnic comercial finisaje

Dan Balcacean

0737 / 001726
dan.balcacean@unimat.ro

Claudiu Caplea

Reprezentant tehnic comercial finisaje

Claudiu Caplea

0720 / 110144
claudiu.caplea@unimat.ro

Dumitru Cercel

Reprezentant tehnic comercial finisaje

Dumitru Cercel

0731 / 900 081
dumitru.cercel@unimat.ro

Alina Cozariuc

Reprezentant tehnic comercial finisaje

Alina Cozariuc

0737 / 001 719
alina.cozariuc@unimat.ro

Nineta Chioariu

Reprezentant tehnic comercial finisaje

Nineta Chioariu

0728 / 288 971
nineta.chioariu@unimat.ro

Andrei Iurac

Reprezentant tehnic comercial

Andrei Iurac

0728 / 855 988
andrei.iurac@unimat.ro

Pitea Ovidiu

Reprezentant vanzari, judet Mures

Pitea Ovidiu

0737 / 001 700
ovidiu.pitea@unimat.ro

Schwarz Levente

Reprezentant vanzari, judet Mures

Schwarz Levente

0727 / 229 489
levente.schwarz@unimat.ro

Popa Ionut

Reprezentant vanzari, judet Mures

Popa Ionut

0728 / 855 980
ionut.popa@unimat.ro

Constantin Dutu

Manager Cluj Napoca

Constantin Dutu

0737/ 001 703
constantin.dutu@unimat.ro

Eugen Ciobanu

Agent vanzari Cluj Napoca

Eugen Ciobanu

0737 / 001 702
eugen.ciobanu@unimat.ro

Brici Bogdan

Agent vanzari Cluj Napoca

Brici Bogdan

0736 / 630 653
bogdan.brici@unimat.ro

Sebastian Muntenasu

Consultant vanzari Cluj Napoca

Sebastian Muntenasu

0799 / 733 834
sebastian.muntenasu@unimat.ro

Silviu Brustur

Consultant vanzari Cluj Napoca

Silviu Brustur

0720 / 160 994
silviu.brustur@unimat.ro