Grinzi pentru plansee POROTHERM

/Zidarie / Grinzi pentru plansee POROTHERM

Grinzi pentru plansee POROTHERM

Specificatii tehnice:

  • Dimensiuni:
    • 120 mm x 65 mm;
    • 1.75m – 7,25m (lungimi de fabricatie);
  • Deschidere (m): 1,50 – 7,00;
  • Interax grinzi (m): 0,45 sau 0,60;
  • Elemente ceramice tip cochilie: T250- cofraj ceramic pierdut;
  • Armaturi pretensionate din otel ST 180/200 ; ONORM 4258: Φ= 2,5mm; fp0.1k= 1765N/mm2;
  • Conectori otel BSH 55,50; MSZ 339: Φ= 4,2mm; ft = 560 N/mm2;
  • Beton clasa C30/37: fcd = 20N/mm2.
SKU: 3778 Categories: ,

Planseul Porotherm reprezinta o solutie de planseu mixt cu suprafata interioara ceramica si nervuri dese de beton armat. Planseul Porotherm este alcatuit din grinzi prefabricate Porotherm, blocuri ceramice cu doua dimensiuni posibile Porotherm 45 sau Porotherm 60 si dintr-o suprabetonare armata. Grinzile Porotherm sunt elemente prefabricate din beton armat precomprimat, cu invelis ceramic. Se pot obtine deschideri cuprinse intre 1,50 – 7,00 m. Imaginea este cu titlu de prezentare.

Ciprian Mutu

Manager produs Departament Zidarie

Ciprian Mutu

0728 / 288970
ciprian.mutu@unimat.ro

Alin Patru

Reprezentant tehnic comercial

Alin Patru

0731 342 746
alin.patru@unimat.ro

Anamaria Nascu

Reprezentant tehnic comercial

Anamaria Nascu

0799 733 835
anamaria.nascu@unimat.ro

Miclea Viorel

Reprezentat vanzari

Miclea Viorel

0737 / 001 721
viorel.miclea@unimat.ro

Andrei Iurac

Reprezentant vanzari

Andrei Iurac

0728 / 855 988
andrei.iurac@unimat.ro

Pitea Ovidiu

Reprezentant vanzari, judet Mures

Pitea Ovidiu

0737 / 001 700
ovidiu.pitea@unimat.ro

Schwarz Levente

Reprezentant vanzari, judet Mures

Schwarz Levente

0727 / 229 489
levente.schwarz@unimat.ro

Popa Ionut

Reprezentant vanzari, judet Mures

Popa Ionut

0728 / 855 980
ionut.popa@unimat.ro